FANDOM


Stub-icon.png Ten artykuł potrzebuje rozbudowy!
Jeśli uważasz, że posiadane przez Ciebie informacje są wartościowe dla tego artykułu, rozbuduj go.

Jacek Kopczyński (ur. 11 sierpnia 1971 w Łodzi) – polski aktor teatralny, telewizyjny, filmowy, dubbingowy oraz lektor.

Podkłada głos tacie od odcinka 27 do 52.

Życiorys Edytuj

W 1994 ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. Na deskach teatru zadebiutował dwa lata wcześniej, wcielając się w rolę syna Macieja w Karmanioli Joanny Kulmowej w reżyserii Marka Sikory na scenie Teatru Powszechnego w Łodzi, gdzie grał w latach 1992–1994. Występował także warszawskich teatrach: Dramatycznym (1992, 1994–1999), Na Woli (1995) i Bajka (2006). Zajmuje się on przede wszystkim pracą głosem, w której jest uważany za jednego z lepszych modulatorów[1].

Życie prywatne Edytuj

W życiu prywatnym związany z Patrycją Markowską. Mają syna Filipa (ur. 2008). Z byłą żoną ma syna, Maksymiliana[2]

Filmografia Edytuj

  • 1993: 20 lat później – chłopak w sklepie jubilerskim
  • 1995: Zdrada – Jurek, wykonawca wyroku
  • 1997: Łóżko Wierszynina – akustyk
  • 1998: Z pianką czy bez – kolega Radka
  • 1999: Pierwszy milion – pracownik Frika
  • 2000: Niewypowiedziana wojna
  • 2005–2006: Pensjonat pod Różą – Jarek Brzoza, chłopak Krysi
  • 2007–2009: Tylko miłość – Dziuras, manager piosenkarki Sylwii Sztern
  • 2004: Pensjonat pod Różą – Jarek Brzoza, chłopak Krysi
  • 2008: Samo Życie – Roman Badera
  • 2009: Złoty środek – urzędnik
  • 2009: BrzydUla – fotograf Artur Kaczmarek
  • 2010: Siedem minut – szef
  • 2010: Wenecja – kierowca – kapral
  • 2011: Sztos 2 – porucznik
  • 2011: Linia życia – komisarz Wilk
  • od 2011: M jak miłość – mecenas Adam Werner, wspólnik Andrzeja Budzyńskiego
  • 2012: Na krawędzi – Cichy
  • 2013: Statyści – lekarz pana Józefa
  • 2013: Prawo Agaty – mecenas Waltz
  • 2014: Komisarz Alex – Adam Wasiak
  • 2014: Na krawędzi 2 – Cichy
  • 2016: 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach - lekarz w szpitalu
  • 2018: Korona królów – Grzegorz Nekanda z Sieciechowic herbu Topór (odc. 17-18, 20-23, 25, 27)

Gościnnie Edytuj

  • 1997–2006: Klan – Czarek Kędzierski, kolega Michała i Bogny
  • 2000: Dom
  • 2003: Psie serce – Stefan Drozd, narzeczony Mai
  • 2003: Kasia i Tomek – Maciek, klient Tomka (odc. 26)
  • 2014: Na Wspólnej – Norbert Bolczyk
  • 2004: Glina – technik policyjny
  • 2004: Daleko od noszy – Skrzypecki, asystent prezydenta (odc. 15)
  • 2004: Kryminalni – Błażej Jaskuła (odc. 5)
  • 2005: Klinika samotnych serc – policjant
  • 2006: Okazja – Malicki (odc. 17)
  • 2007: Mamuśki – ksiądz
  • 2009: Złoty środek – urzędnik
  • 2010: Nowa – Mariusz Chudzik
  • 2013: Prawo Agaty – mecenas Waltz (odc. 53)
  • 2014: Komisarz Alex – Adam Wasiak (odc. 60)
  • 2016: Pierwsza miłość – Adrian[3]
  • 2017: Ojciec Mateusz – Tomasz Kasperek (odc. 234)

Polski dubbing Edytuj

Filmy fabularne Edytuj

  • 1996: Miłość i wojna
  • 1995: Dzieciaki do wynajęcia
  • 1998: Rodzina Addamsów: Zjazd rodzinny
  • 1999: Król sokołów – Wicek
  • 1999: Gwiezdne wojny: część I – Mroczne Widmo – Darth Maul
  • 2000: Projekt Merkury
  • 2001: Maluchy spod ciemnej gwiazdki – Doug
  • 2003: Old School: Niezaliczona – Mitch
  • 2003: Zapłata
  • 2003: Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd
  • 2004: Wygraj randkę – Pete Monash
  • 2004: Terminal
  • 2005: Gwiezdne wojny: część III – Zemsta Sithów –
    • generał Grievous,
    • pilot
  • 2005: Karol. Człowiek, który został papieżem – Tomasz Zaleski
  • 2007: High School Musical 2
  • 2007: Złoty kompas
  • 2008: Speed Racer – komentator Casa Cristo
  • 2008: Asterix na Olimpiadzie
  • 2008: Kroniki Spiderwick – Richard
  • 2014: Transformers: Wiek Zagłady – Cade Yeager
  • 2016: Bogowie Egiptu – Horus

Filmy animowane Edytuj

  • 1978: Władca Pierścieni – Legolas
  • 1980: Pierwsza wigilia Misia Yogi – Snag
  • 1987: Wielka ucieczka Misia Yogi – Snagglepuss
  • 1987: Miś Yogi i czarodziejski lot Świerkową Gęsią – Snagglepuss
  • 1988: Złych czterech i pies Huckleberry – Snagglepuss
  • 1989: Mała syrenka – książę Eryk
  • 1991: Piękna i Bestia – różne głosy
  • 1997: Herkules – Herkules
  • 1999: Eugenio
  • 1999: Pokémon 2: Uwierz w swoją siłę – Tracey
  • 2000: Franklin i Zielony Rycerz
  • 2000: Mała Syrenka 2: Powrót do morza – książę Eryk
  • 2001: Zakochany kundel II: Przygody Chapsa
  • 2001: Shrek – jeden z rycerzy Lorda Farquaada
  • 2002: Barbie jako Roszpunka – Stefan
  • 2003: Sindbad: Legenda siedmiu mórz – Proteus
  • 2003: El Cid – legenda o mężnym rycerzu – Al-Mutamin
  • 2003: Barbie z Jeziora Łabędziego – książę Daniel
  • 2004: Yu-Gi-Oh! Ostateczne starcie – Seto Kaiba
  • 2004: Barbie jako księżniczka i żebraczka – król Dominik
  • 2004: Ruchomy zamek Hauru – książę
  • 2004: Mickey: Bardziej bajkowe święta
  • 2004: Przygody Lisa Urwisa – lis Renart
  • 2004: Mulan II
  • 2004: Rogate ranczo
  • 2005: Tom i Jerry: Szybcy i Kudłaci
  • 2005: Kurczak Mały
  • 2005: Czerwony Kapturek – prawdziwa historia – narciarz Dolph
  • 2005: Barbie i magia pegaza – Aidan
  • 2006: Operacja: Z.E.R.O. –
    • młody Benedykt (Ben),
    • Czarek
  • 2006: Barbie: Syrenkolandia – Nalu
  • 2007: Na fali – Rob
  • 2008: Dzielny Despero − Andre
  • 2010: Jak ukraść księżyc
  • 2012: Ralph Demolka − Ken
  • 2014: Sarila: Podróż do krainy legend – Kauji
  • 2014: Listonosz Pat i wielki świat – listonosz Pat
  • 2016: Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie – Shangri-Lama

Seriale fabularne Edytuj

  • 1978: Człowiek pająk podejmuje walkę – Peter Parker/Spider-Man
  • 1991–1992: Eerie, Indiana
  • 1998: Eerie, Indiana: Inny wymiar
  • 1998–1999: Nowe przygody rodziny Addamsów
  • 2001: Power Rangers Time Force – Lucas/Niebieski Time Force Rangers
  • 2003: Dziewczyny i miłość
  • 2004: Power Rangers: Dino Grzmot – Conner/Czerwony Dino Thunder Rangers (odc. 1-13)
  • 2005: Nie ma to jak hotel
  • 2007: Power Rangers: Operacja Overdrive – Will Aton
  • 2007–2010: ICarly –
    • dyrektor Franklin,
    • Lewbert, barman w świecie koktajli,
    • głos w Chaotycznym Tańcu,
    • Jim (odc. 8),
    • pacjent u dentysty (odc. 14),
    • scenarzysta TVS (odc. 23),
    • prowadzący program (Ameryka śpiewa) (odc. 37),
    • magiczny klops (odc. 38),
    • Carter (odc. 39),
    • zawodnik z walk MSS (odc. 39),
    • scenarzysta totalnej teri (odc. 46),
    • różne głosy

Seriale animowane Edytuj

  • 1961–1962: Kocia ferajna
  • 1978–1985: Eskadra Orła – Hunter Harris
  • 1983–1987: Fraglesy
  • 1984–1987: Łebski Harry – Orweel (odc. 4)
  • 1985: Yogi, łowca skarbów – Snagglepuss
  • 1985: 13 demonów Scooby Doo
  • 1985–1988: M.A.S.K.
  • 1990: Piotruś Pan i piraci – Piotruś Pan
  • 1990: Przygody Syrenki – Książę Krystian
  • 1990: Pinokio
  • 1991–1997: Rupert
  • 1992–1997: Kot Ik! –
    • Wuz Wuz,
    • Mushi,
    • Termi,
    • Blitzen,
    • Ośmiornica,
    • Fabio,
    • El Gordo,
    • Bob White,
    • jeden z żywych ziemniaków
  • 1992–1998: Batman
  • 1993: Rocko i jego świat – Filburt
  • 1993: Huckleberry Finn
  • 1993–1994: Droopy, superdetektyw – Czupkin, Żółtek
  • 1994: Superświnka – Billy Kondo
  • 1994–1996: Fantastyczna Czwórka – Johnny Storm / Żywa pochodnia
  • 1994–1995: Aladyn – Mozenrath (sezony: II i III)
  • 1994–1997: Kleszcz – Artur
  • 1994–1998: Spider-Man –
    • Peter Parker / Spider-Man,
    • agent TARCZY (odc. 13),
    • Szkarłatny Spider / Ben Reilly (odc. 64-65),
    • Spider-Carnage (odc. 64-65),
    • Iron Spider (odc. 64-65),
    • Spider Ock (odc. 64),
    • sześcioramienny Spider-Man (odc. 64-65),
    • aktor grający Spider-Mana (odc. 64-65)
  • 1995–1996: Maska – Stanley / Maska
  • 1995: Księżniczka Tenko
  • 1996: Kosmiczne Biuro Śledcze – Shane Sanderson
  • 1996–1997: Incredible Hulk – Rick Jones
  • 1996–2004: Hej Arnold! – Kid
  • 1997–1998: Dzielne żółwie: Następna mutacja – Donatello
  • 1997–1998: Przygody Olivera Twista
  • 1997–2004: Johnny Bravo –
    • Adam West (seria I),
    • Fred z serii Scooby Doo (odc. Bravo Dooby Doo)
  • 1997–1998: 101 Dalmatyńczyków
  • 1997–1999: Witaj, Franklin – Królik
  • 1998: Kirikou i czarownica
  • 1998–1999: Tajne akta Psiej Agencji – Ralph
  • 1999–2001: Batman przyszłości
  • 1999: Spongebob Kanciastoporty – Spongebob
  • 2000–2003: X-Men: Ewolucja – Nightcrawler
  • 2000: Titan – Nowa Ziemia – Cale
  • 2000–2002: Owca w Wielkim Mieście – Szeregowy Równoległy
  • 2000–2006: Hamtaro – wielkie przygody małych chomików – Tommy
  • 2001: Przygody Timmy’ego – Cosmo (odc. 1-7)
  • 2001–2003: Aparatka – Adam Spitz
  • 2001–2003: Strażnicy czasu –
    • Buffalo Bill (odc. 12b),
    • Szekspir (odc. 22b)
  • 2001–2004: Liga Sprawiedliwych – Gołąb
  • 2001–2004: Medabots – Henry/Fantom Renegade/Space MedaWojownik X
  • 2001–2002: Cubix – Mong
  • 2001–2007: Ach, ten Andy! – Andy Larkin
  • 2002: Cyberłowcy
  • 2002–2008: Kryptonim: Klan na drzewie –
    • król Piasek,
    • Numer 92 (seria druga),
    • Interesujący Bliźniak z Dalekiego Pogórza (P.O.D.R.Ó.Ż.),
    • Jerry (Ł.O.B.U.Z.),
    • Nick, dyżurny z patrolu dyżurnych #4 (Z.B.R.O.D.N.I.A. (2)),
    • Numer 3-2-1 (P.L.A.N.E.T.A.),
    • Numer 1-2-3 (N.A.U.K.A.)
  • 2002–2005: Klub Winx – Sky
  • 2003–2005: Młodzi Tytani – Adonis (odc. 35)
  • 2003: Martin Tajemniczy – Martin Tajemniczy
  • 2003: Legenda Nezha – Li Jing
  • 2003–2004: Zakręceni gliniarze – Dick Kowalski
  • 2003: Wojownicze Żółwie Ninja –
    • Donatello,
    • Shellectro (odc. 71)
  • 2004: Transformerzy: Wojna o Energon – Hot Shot, Prowl
  • 2004: Atomowa Betty – Atomowy Roger
  • 2004: Wymiar Delta – Martin
  • 2005: B-Daman – Bull
  • 2005: Podwójne życie Jagody Lee – elf Pomagier
  • 2005: Harcerz Lazlo – Raż
  • 2005: Johnny Test – Gil
  • 2005: Transformerzy: Cybertron –
    • Hot Shot,
    • Clocker
  • 2005: A.T.O.M. Alpha Teens On Machines – Axel Manning (odc. 1-35)
  • 2006: Ekstremalne kaczory – Geextah
  • 2006: Fantastyczna Czwórka –
    • Filip Masters/Władca Marionetek (odc. 15),
    • doktor Bentley Whitman/czarnoksiężnik (odc. 16)
  • 2006: Nowa szkoła króla
  • 2008: Robotboy – Śmigło
  • 2009: Super Hero Squad – MODOK
  • 2011: Pora na przygodę!
  • 2012: Galactik Football – ojciec Sinedda (odc. 75-76)
  • 2013: South Park – Butters i inni (nie dało ich napisać, każdy w innym odcinku)

Filmy i seriale Scooby Doo jako Fred Edytuj

  • 1969–1970: Scooby Doo, gdzie jesteś?
  • 1972–1973: Nowy Scooby Doo
  • 1976–1978: Scooby Doo
  • 1979–1984: Scooby i Scrappy Doo
  • 1988–1991: Szczeniak zwany Scooby Doo
  • 2002–2005: Co nowego u Scooby’ego?
  • 2006: Kudłaty i Scooby Doo na tropie
  • 1979: Scooby Doo podbija Hollywood
  • 1998: Scooby Doo na Wyspie Zombie
  • 1999: Scooby Doo i Duch Czarownicy
  • 2000: Scooby Doo i najeźdźcy z kosmosu
  • 2001: Scooby Doo i cyberpościg
  • 2003: Scooby Doo i Legenda Wampira
  • 2003: Scooby Doo i meksykański potwór
  • 2004: Scooby Doo i potwór z Loch Ness
  • 2005: Aloha, Scooby Doo
  • 2005: Scooby Doo na tropie Mumii
  • 2006: Scooby Doo: Ahoj Piraci!
  • 2007: Scooby Doo i śnieżny stwór
  • 2008: Scooby Doo i Król Goblinów
  • 2009: Scooby Doo i miecz samuraja
  • 2010: Scooby Doo: Abrakadabra-Doo
  • 2011: Scooby Doo i Brygada Detektywów

Gry komputerowe Edytuj

  • 1997: Kapitan Pazur – Marrow
  • 2001: Gothic –
    • Lee,
    • Jarvis,
    • Bloodwyn,
    • Cor Angar,
    • Gor Hanis,
    • Cronos
  • 2002: Warcraft III: Reign of Chaos –
    • Książę Arthas Menethil,
    • Illidan Stormrage
  • 2002: Gothic II –
    • Lee,
    • Brian,
    • Bartok,
    • Lord Hagen,
    • Garvell,
    • Herold,
    • Angar
  • 2003: Warcraft III: The Frozen Throne –
    • król Arthas Menethil,
    • Illidan Stormrage
  • 2003: Ghost Master
  • 2003: Gothic II: Noc Kruka –
    • Lee,
    • Bloodwyn,
    • Henry,
    • Elvrich,
    • Garvell,
    • Sancho,
    • Angar
  • 2003: Rayman 3: Hoodlum Havoc –
    • Rayman,
    • szczury
  • 2003: Delta Force: Helikopter w Ogniu – główny bohater
  • 2004: Świątynia pierwotnego zła – Otis
  • 2005: Codename: Panzers – Faza druga – Barnes
  • 2006: Heroes of Might and Magic V – Findan
  • 2006: Auta: Gra komputerowa –
    • DJ,
    • Wingo
  • 2006: Gothic III – bohaterowie NPC
  • 2007: Wiedźmin – Jaskier
  • 2008: Assassin’s Creed – Altaïr ibn La-Ahad
  • 2008: Brothers in Arms: Hell's Highway – Kapral Sam Corrion
  • 2008: Mass Effect – Kupiec Opold
  • 2008: Killzone 2 – Jan Templar
  • 2008: Neverwinter Nights 2: Maska zdrajcy – Gannayev (Gann)
  • 2009: Dragon Age: Początek – Alistair
  • 2010: Mass Effect 2 –
    • Wilson,
    • Aresh,
    • Niket
  • 2010: Heavy Rain –
    • diler Brad Silver,
    • złodziej Andrew
  • 2010: God of War III
  • 2010: ModNation Racers – Richard Short
  • 2010: Arcania – Bezimienny
  • 2011: Wiedźmin 2: Zabójcy królów – Jaskier
  • 2011: 1812: Serce Zimy – Korwin Giedyminowicz
  • 2012: Arcania: Upadek Setarrif – Bezimienny
  • 2012: Risen 2: Mroczne wody – Bezimienny
  • 2012: Brick-Force
  • 2012: Diablo III – Szelma (Lyndon)
  • 2013: Hearthstone: Heroes of Warcraft – Illidan Stormrage
  • 2013: Tomb Raider – Dr Whitman
  • 2015: Wiedźmin 3: Dziki Gon – Jaskier
  • 2015: Rise of the Tomb Raider – Jacob
  • 2015: Dying Light - Brecken

Reżyseria dubbingu Edytuj

  • 2007: Tommy Zoom
  • 2007: Chop Socky Chooks: Kung Fu Kurczaki
  • 2007: Freefonix (odc. 1-20, 27-40)
  • 2007: Smyki (odc. 157-161)
  • 2016: Pan Peabody i Sherman Show
  • 2016: Zoey 101 (odc. 34-37)
  • 2016: Mrówka Z
  • 2016: Krudowie u zarania dziejów (odc. 14-16, 18, 20, 23)
  • 2016: Tom i Jerry: Pomocnicy świętego Mikołaja
  • 2017: Niech żyje król Julian (odc. 40-52)
  • 2017: Jestem Franky (odc. 8-12, 19-29, 43)
  • 2017: Przygody Kota w Butach (odc. 47-48, 50)
  • 2017: Monster High: Zelektryzowani
  • 2017: Toon Marty

Lektor Edytuj

  • 1997: South Park